2020 júniusában az oktatásügyi minisztérium egy különleges lehetőséggel szolgált az alapiskolák számára, ugyanis egy állami projekt keretén belül nyári iskola szervezésére adott lehetőséget. Büszkék vagyunk arra, hogy járásunkból egyedüli magyar alapiskolaként éltünk is vele, s a hagyományos nyár elejei alkotótáborunkat átütemezve sikerült elégséges gyermeket és szülőt megszólítani, így augusztus harmadik hetén kinyithattuk iskolánk kapuit.
Augusztus 17 - 21 között két csoportnyi gyermek életkoruk alapján való elosztásban a kincskeresők témakörét követve elevenítette fel a már meglévő ismereteit. Mivel a nyári iskola nem összekeverendő a nyári tábor fogalmával, különféle oktatási módszereket alkalmazva a héten a magyar nyelv és irodalom (kisebbeknél írás és olvasás), matematika, honismeret, természetismeret és szlovák nyelv világában barangolhattak. Szórakoztató és logikai feladatok, a témakörökhöz illeszkedő játékok színesítették a napi foglalkozásokat.
Az egészséges életmód követésére is figyeltünk, hiszen a mozgásos játékok sem maradhattak el, naponta érkezett egy rendhagyó tornaórára iskolánk testnevelő pedagógusa is. Gyümölcssalátát is készítettünk, ahol az idénygyümölcsök mellett különféle ízes vitaminbombákat is megkóstolhattunk. Délután pedig rövid ismétlés után a gyermekek a szabadban mozoghattak, a kézműveskedés keretén belül pedig a napi témakörökkel kapcsolatos apróságokat készíthettek. S míg a nagyok hatalmas térképek által az iskola udvarán falunk nevezetességeit kereshették, dolgozva azokkal, a kisebbek kalózként, vagy épp sárkányt megfélemlítő lovagként meneteltek a tudásanyag útján, s érméket gyűjtögetve előbb a kincsesláda képén található verses talányt, általa pedig a kalóztérképet felfedve a kalózkincset kereshették és lelhették meg az iskola épületén belül.
A hét utolsó napján az oktatást egy közös értékeléssel zártuk, a gyermekeket apró ajándékokkal, végezetül pedig arcfestéssel leptük meg, megköszönve az egész heti példás teljesítményüket.
Pénteken azonban a nyári iskolánk közös lezárása mellett a vezetőség egy rég dédelgetett álma valósult meg. Az elmúlt öt év folyamán különféle projektekből többek között - a teljesség igénye nélkül - megújultak folyosóink, mosdóink, napközi osztályaink, új öltöző várta a kisebbeket, a nagyok számára pedig egy modern, wifi hozzáféréssel rendelkező pihenőszobát hoztunk létre. Gazdagodtunk számos interaktív táblával, egy teljesen új műhellyel, valamint egy többfunkciós gyakorlókonyha is immáron a diákjaink rendelkezésére áll.
Most pedig – a járvány miatt sajnos megkésve – elkészült a könyvtárunk is. A terem felújításakor új ablakokat, térelválasztó falat, új polcrendszert és egyéb bútorokat kapott egy különleges kis színpad kialakításával, amit – bízunk benne – a számos színes előadás, vendégszereplő, recitációs verseny mellett a bábkört látogató diákjaink is előszeretettel használnak majd. A terem érdekessége, mely által válik még személyesebbé, hogy falait iskolánk pedagógusai által festett képek díszítik falunk nevezetességeiről, melyet már a nagyközönség is megtekinthetett a tavalyi vágfarkasdi hagyományos vásár keretén belül.
Köszönettel és hálával tartozunk minden egyes szülőnek, akik támogatásukkal bátorítottak, erősítettek minket. Hiszen mindannyian tudjuk, a gyermekeké a jövő, s kizárólag közös erővel voltunk képesek átvészelni a járvány első időszakát és tudunk pozitívan tekinteni az előttünk álló időszakra.
A távoktatás alatt született ez a kis közös mottó, ami hiszem, teljes egészében megmutatja a mi kis mátyusföldi iskolánk szemléletét, erejét, s bízunk benne, jövőjét is:
Sulilogónk szép kerek, kéz kezet fog rajta. Ebben rejlik az erőnk, kicsi és nagy tudja. Mindent megteszünk, amit csak tudunk. A nehéz helyzetben is egymásért vagyunk. Hisz, összetartozunk.
Menü |