Egy éve a TERRA Hírújság Zenesarock rovatában egyenként bemutattuk Mátyusföld legmenőbb, élőben játszó rock zenekarának tagjait. A fölsorolásból kimaradt a dobos. Vászondi Sándor akkoriban már távozóban volt a zenekarból, egészségi okokból, és korára való tekintettel úgy döntött, abbahagyja az aktív zenélést. A zenekar új dobost keresett, aki bírja az iramot és beleáll a bandába. Jól sikerült a csere, az új dobos illik a koncepcióba, tovább dübörög a banda. Nézzük meg kiről van szó.
Kovács Lászlóval peredi otthonában beszélgettem zenei pályafutásáról, hogy kezdődött, hova jutott. Első találkozása a zenével egy elfekvő tangóharmonika megszólaltatásával kezdődött. A harmonika ott porosodott valahol a sarokban, mikor az alig tizenéves Lacika a kezébe vette és megpróbálta megszólaltatni, és hallásból eljátszani az iskolai zeneórán tanult népdalokat. Egész jól kijöttek a dallamok az öreg harmonikából. Ezt látva, a rokonok szerint is, a gyereket okvetlen zeneiskolába kellett járatni. A vágselyei kultúrház zeneiskolájában Döme Ernő, a peredi prímás fia tanította meg a roma nóták dallamainak harmóniáira. Az alapiskolában pedig Kőrösi Nándor vezetésével megalakult a majdnem zenekarnak látszó első formáció.
A Classic zenekarból lassan egy igazi lagzis-parti nőtt ki. A tűzoltószertári sok gyakorlás után komoly lakodalmas repertoárja lett a Classic bandnak. A fiúk felnőttek, az iskolai zenekar átalakult. Miután meghalt a dobos, Kovács László ült le a dobokhoz. Ekkor már Urban Ondrej szaxafonozott. A zenekarnak már külön énekese is volt. Mire Kovács Laci elvégezte az iskoláit, a jól menő zenekarból egy remek zongorista elvitte magával külföldre zenélni az ekkor már gyakorlott és jó dobost, Kovács Lacit. A Diamonds zenekarral /Virág Sándor-zongora, Vankó Apollónia-ének, Magyar Lóránt-gitár, Kovács László-dob/ jártak Németországban, Svájcban, Ausztriában stb. Szóval nyugaton, 7 évig. 2007-ben elegük lett a vendéglátóiparból, a Diamond kiégett. Ekkoriban Bacsó Mátyás énekes Máté Péter esteket adott. Az élőben előadott dalokhoz a zongorista mellett volt dobos Kovács Laci. Az Alma-Art polgári társulás, a gútai Zenei Színpad, és párhuzamosan egy lakodalmas zenekar a következő állomás. Vadkerti Imrével akkor alakult ki a szoros barátság, mikor az István a Király című rockopera dalaiból válogatott előadásoknál Laci ült dobokhoz. Azóta Vadkerti Imre zenekarának ő a hivatalos dobosa. Vadkerti Imrével a Kormorán együttesben is zenél, beugróként. A Kor-Zár zenekar fellépésein, a csatolt képen látható, ezt a csapatot láthatjuk a színpadon, a doboknál Kovács Lacival.
A 2021-21 es Covid pandémia alatt a zenekarok nyilvános fellépései szinte megszűntek. Ebben az időben találta meg újra Tóth Tomi a Retrock-band vezetője Kovács Lacit, akit már régebben is ismert, még a nyugati resti-zenélések idejéből. A zenekarban igazi örömzenét játszanak, a társaság jókedvű, kijönnek egymással. Lacinak ez nagyon megfelel. Stabil, állandó dobosa lett a zenekarnak. A hangtechnikusi hivatását is össze tudja hangolni a próbákkal, fellépésekkel. Munkahelye a Magyar Lovas Színház Komáromban. Itt hangtechnikus, a Retrock Party Bandban pedig dobos.
Tartson ki sokáig a lendület!
Menü |