Restár János polgármestert kérdeztük.
Legutóbbi beszélgetésünkön a Révkert Kulturális Központ kiépítését is említette, amely akkor még befejezés előtt állt. Megkérem, fejtse ki bővebben a megvalósítás folyamatát, illetve a projekt céljait.
Amit ígértem, ígértünk a képviselőinkkel 2018-ban, azt nemcsak betartottuk, de sokszorosan túlteljesítettük. Egyik ilyen létesítmény a nyári mozi. Lebontottuk az évtizedek óta kihasználatlan, balesetveszélyes nézőteret és magyarországi támogatásból felújítottuk a színpad minden részét, beleértve az öltözőket is. Adta magát a hely és annak szépséges környezete, hogy komolyabban elgondolkozzunk a kihasználásáról. Mivel a központi parkjainkra már akkorra beadtunk egy pályázatot, az őszi vásárnak pedig helyet kerestünk, úgy döntöttünk, hogy ott, a mozi körül lesz a lehető legjobb helye a vásárnak is. A Laposon a szemétdombot és az ott uralkodó össze-visszásságot elrendeztük, utat, udvart, világítást, mosdókat, büfét, konyhát és egy 30 méter hosszú teraszt építettünk, ezt mind saját erőből. Saját, megtakarított pénzből, de főleg a község dolgozóival. Nagyon örülnék, ha a tisztelt lakosok méltányolnák azt a plusz munkát, amit a hivatal alkalmazottai és a falu dolgozói a sikeres vásár érdekében elvégeztek, és az utolsó napig, szeptember 17-ig végezni fognak. Az esetleges hiányosságokat, amelyek használat közben mutatkoznak, majd folyamatosan kiküszöböljük. A terasz végébe egy kiszínpad kerül, vasárnap már ott lesznek az előadások.
Az Őszi Vásár kísérőrendezvényeinek programjában, az előző vásárok kulturális kínálatát fellapozva, több lényeges változás is található. Több a népművészeti produkció, a történelmi hagyományok felidézése, az értékes zene, a gyerekeknek szánt program és egyéb közösségi rendezvény. Úgy tűnik, a vásár maga csak amolyan csalogató az értékes kulturális és sporteseményeken való részvételre.
Igen, azt már a tavalyi megnyitó beszédemben is megemlítettem, hogy 50-100- 200 éve, vagy még régebben, a vásár tényleg az éves bevásárlásról szólt. Kész áldás, sőt rang volt egy településnek, ha az uralkodótól vásártartási jogot kapott. Mi ezt 1794 - ben kaptuk meg, sőt, évi 4 alkalomra. Ma már, a futárszolgálatok korában, amikor házhoz szállítanak mindent, ez inkább egy társadalmi, társasági, kulturális, gasztronómiai esemény lett, amit inkább már csak kiegészítenek az árusok. Nem tudom az igazi okát, de már a húsvét után a búcsú is elvesztette a fényét. Vásárkor a „búcsúsok” is kihasználják a hömpölygő tömegben rejlő lehetőségeket.
Ami a műsort illeti, mindenkinek nem tudunk és nem is lehet megfelelni, azt tudatosítjuk. A költségeket illetően bizonyos kereteken belül kell maradnunk, ezt talán mindenki tudja. Az egyes előadásokra belépőt idén sem szedünk, pedig a zenekarok jelentősen emelték az árakat. Az óriási költségeket illető terheink enyhítése okán a községi hivatal alkalmazottai, dolgozói is árusítanak majd ételt, italt, illetve bizonyos farkasdi jelképekkel ellátott tárgyakat, ruhadarabokat, és a múltban kiadott könyveinket is. Fontosnak találom megemlíteni az önzetlen támogatóink hosszú sorát is. Ezúton is köszönök mindenkinek minden segítséget. A programot illetően lesznek szlovák és magyar előadók, tánckar, lovasbemutató, táncház, és még számos érdekes és vonzó lehetőség a kikapcsolódásra.
A XXXI. Farkasdi Őszi Vásár valamennyi eseményére mindenkit szeretettel várunk, persze nemcsak a faluból, de a környező településekről is. Minden, legfőképp az időjárás a Mindenható kezében van, de remélem, kedves lelkészeink közbenjárnak majd!
Menü |