A március 15-i megemlékezés a helybeli temetőben kezdődött, ahol Renczés Ágoston szavalata után a Rozmaring énekkar szerepelt Mészáros Magdolna irányításával. Végh Piroska konferált, Deák Béla ünnepi beszédet mondott. Majd a kopjafa megkoszorúzása következett.
Ezután kezdődött a Széchenyi István Alapiskola műsora a kultúrházban. Először a Csalogány énekkart hallhatták. Hangszeren közreműködtek: Pónya Boglárka és Kontár Noémi. Az énekkar vezetője Lénárt Krisztina.
Mivel az iskola szerves részét képezi a helyi óvoda is, ezért a műsorban a kis óvodások is felléptek. Előadásukat az óvoda pedagógusai: Hovorka Tünde, Andrikovics Tünde, Kontár Mária és Rehák Erika állították össze és tanították be.
Utána László Ildikó igazgatónő mondott ünnepi beszédet.
A tanulók minden évben nagy sikereket érnek el a Tompa Mihály Vers- és Prózamondó Versenyen. Az idén is többen továbbjutottak az országos elődöntőbe. A műsorban az ő sikeres produkcióik közül is hallható volt néhány. Felkészítőik Szalai Gyöngyi, Pónya Zsuzsanna és Morovics Ibolya voltak. Elsőként közülük Néma Noel szavalata hangzott el.
Utána Jakubecz Orsolya irányításával a citerások szórakoztatták a közönséget. A zenekar tagjai Hlaváč Eszter, Szoják Emese, Sátor Brigitta és Németh Zsófia. Szólót énekelt Nagy Flóra és Szabó Noémi.
Őket Blazsek Hanna sikeres kis prózamondó követte a színpadon.
Ezután a felső tagozatos táncosokra, a Höcögőkre szegeződött a figyelem. A tánccsoport vezetője Molnár Beáta és Domján Máté Sándor.
Az alsó tagozatos tanulók irodalmi színpadának kiindulópontja a '48-as szabadságharc volt, de gondolatok hangzottak el a hazáról, családról, összetartozásról is. Felkészítőjük Blazsek Beáta volt. Utánuk ismét egy országos elődöntőre készülő prózamondó lépett színpadra, Nagy Olivér, majd az alsó tagozatos Topogók szórakoztatták a közönséget. Az összeállítást Molnár Beáta és Domján Máté Sándor tanították be. Azután Pleva András Álmos prózamondó következett.
A hagyományokhoz híven a műsort a felső tagozatosok irodalmi színpada zárta. Mint tudjuk, 200 éve született Petőfi Sándor. Műsorukkal elsősorban előtte tisztelegtek, hiszen az összeállításban az ő műveiből hangzottak el részletek. Az irodalmi színpad vezetője Nogely Mónika.
A műsort Kontár Máté és Varga Alexa konferálták. Az ünnep a Himnusz eléneklésével zárult.