Lerázva magunkról az áprilisi havat, május hónapjában a szépkorúak újra útra keltek. Az úticél ezúttal Fertőd, Fertőszéplak és Nagycenk volt.
Fertődön a csodaszép, impozáns Esterházy kastély parkjaiban és erdejében gyönyörködhettünk, kisvonattal körbejártuk a hatalmas birtokot. A barokk épületegyüttes az itt lakó Esterházy hercegek művészetpártoló tevékenysége révén a 18. század végi Magyarország egyik fő kulturális központja volt. „Magyar Versailles”-nak is nevezik. A káprázatos rózsakertet látva kedvünk lenne visszatérni ide pár hét múlva, amikor majd az egész kert virágba borul. Habár a kastély egy része jelenleg tatarozás miatt zárva van a nagyközönség előtt, az udvarán elfogyasztott finom kávé és sütemény kárpótolt minket.
Fertőszéplakon rövid pihenőt tartva megcsodáltuk a Széchenyiek által építetett Mindszentek templom aranyozott szobrait és a Kálváriát, egy nagyon kedves helyi hívő részletes és érdekes ismertetése kíséretében.
Nagycenkre érve további titkokat tudtunk meg a legnagyobb magyar életéről, családjáról. A Széchenyi-kastély a korai klasszicizmus pompás emléke, Magyarország kastély-építészetének egyik kiemelkedő alkotása. A kastély rekonstrukciója után, 1973-ban nyílt meg a Széchenyi István Emlékmúzeum a főépületben, amely a Széchenyi-család történetét és Széchenyi István életét mutatja be. Az épületegyüttes keleti részén, az egykori gazdasági szárnyban kapott otthont a méntelep. A családi birtokon szakavatott idegenvezetőinknek köszönhetően megismerkedhettünk a Széchenyi család történetével, szellemi gazdagságával.
Köszönet minden kedves velünk tartó szépkorúnak a kellemes társaságért és a jó hangulatú kirándulásért.
Júniusban Lipótra készülünk strandolni és friss lipóti kenyeret vásárolni. Akinek kedve van, tartson velünk!
Menü |