Gutemberg János, nyomdász feltalálása óta töretlen a könyvek terjedése, ám a számítástechnikai újdonságok új irányt szabtak az írásbeliség jövőjének. Léteznek honlapok, amelyek hordozói az internetes könyvnek, az e-booknak, ami tovább küldhető és olvasható a világ bármely táján. Letölthető, másolható és akár ki is nyomtatható – esetünkben a szerző jóvoltából térítésmentesen. Ilyen verziót telepítettünk Jóska bá vízicserkésztesvtérünk, író számára, amelyen most közre adta a Vizek hátán, szelek vállán, avagy Mint a madarak c. kötetét, ami másképpen már elérhetetlen. Az e-book egyúttal bővített kiadásban jelent meg, A honlapot ezidáig a földkerekség 25 országában élő magyarok keresték fel, s megtekintésük száma jócskán meghaladja a 10 ezret.
– A honlap címét beírjuk az internet kereső ablakába, s a jobb oldalán megjelenő kínálatából választunk. Köszönet, Jóska bá! https://poorjozsef.wordpress.com vagy www.poorjozsef.wodpress.com.
Csémi Szilárd – Kismedve, a Szlovákiai Magyar Cserkésszövetség ügyvezető elnöke.
Sokadik írásom, s könyvem soraiból a tenger szólal meg, bár a tengert, mint egy szerelmet, jobbára álmodom. Az egy dolog, hogy vitorláson megpróbáltam túljutni a tavak dimenzióján, ám az útirány és a célkikötő jelentése és szellemi tartalma egy napon mutáció hozott létre bennem. Az útrakelés és a szabadságvágy szinonimájává varialódó tengert, óceánt, amit életstílusom, alkotásaim ihletadó forrásaként élek meg. Azóta is lelkes szorgalommal gyűjtöm a sorsomat katalizáló vízivilág által feltett kérdéseket. Életem ajándékba kapott díszlete, hogy az örök hajózásra ítélt Bolygó Hollandi nevét idézve barátaimmal, huszonéves koromban beategyüttest alapíthattam. Később egy vitorlásokat is gyártó üzem műszakvezetője lehettem, tengeri vitorlást tervezhettem és – hozzátartozóim, barátaim, alkalmi segítők részvételével, de rengeteg órát egymagam - dolgozhattam rajta.
Falun születtem, s pár éves kihagyással visszatértem, s életem alkonyán nincs tavasz, hogy valamilyen vitorlás bütykölésén ne találna. Fordíthattam magyarra hajós szakkönyvet, édes és sós vizeket járhattam, s ezt nem kell föltétlen múlt időben érteni... Mindennek köszönhetően a vitorláson született válaszok egy részét tartja kezében az olvasó.
Rétei Poór József
„A legendás magyar, szlovák, cseh, lengyel világvándor vitorlázók révén, széles ablak nyílik a folyamokra, tengerekre és az óceánokra, amikor a szerző tanúságra hívja e tengeri farkasokat könyvének oldalára. A Vizek hátán, szelek vállán, avagy mint a Madarak egy hatalmas munka, mondhatni életmű. A szerző nem csak a hajós szakma és a vizek ismerője, de más és más szemszögből láttatva, amikor a költészet vagy a képzőművészet felől közelít a világvándorlás felé, érdekes meglátásokat, áthallásokat fedez fel, s tár elénk, s ha megértjük a könyv különleges hajósait, talán pár olvasó meghallva a szirének hangját, maga is elcsábul...“
Menü |